Cocktail

Ubytování v národním parku Yosemite

Oblast kolem Yosemitského národního parku v Kalifornii žije už více než sto let turismem, a proto je na tento "průmysl" výborně vybavena. Není vůbec žádný problém sehnat v blízkosti některého centra ubytování, a to i v různých cenových hladinách. Naprosto bez problémů lze sehnat ubytování hotelového typu, jen je třeba počítat s cenou vypovídající atraktivitě místa.

Hotely lze nalézt v různých vzdálenost od některého ze vstupů do národního parku: Curry Village (1 km), Yosemite Village (1,6 km), Buck Meadows (43,2 km), Fish Camp (29,9 km), Mammoth Lakes (54,6 km), Groveland (58,3 km), Jamestown (77,5 km), Merced (93,5 km), Oakdale (11,4 km).

Pro vjezd autem lze využít přístupových silnic. K dispozici je možnost zvolit jižní vstup z Higway 41, dále pak vstup Arch Rock (Higway 140), Big Oak Flat na Higway 120, Hetch Hetchy či vstup Tioga Pass z Higway 120. Kromě těchto hlavních silničních tahů do parku lze využít i menších cest.

V Yosemitském národním parku je jen jeden kemp - Camp 4. O ubytování v něm je značný zájem a na rozdíl od hotelů, motelů a penzionů místo v něm nelze on-line rezervovat. Turisté se musejí prokázat platným dokladem. Všechno jídlo se doporučuje schovat do speciálních plechových skříní, protože v oblasti řádí mlsní medvědi, pro něž není problém rozbít i kufr auta.

Národní park Yosemite je pro návštěvníky otevřen po celý rok, některé přístupové cesty se však mimo sezónu uzavírají. V blízkosti parku jsou dvě letiště, odkud se lze do parku bez problémů dostat veřejnou dopravou či autem. Jedná se o letiště Merced Air Terminal a Fresno Yosemite International. Pro turisty je možno zvolit i autobusovou dopravu. Lze využít linek Yarts, které jezdí od vstupu do parku do Yosemitského údolí. Kyvadlová doprava je v tomto případě bezplatná, existují zde i spoje s poplatkem.

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Yosemite pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@yosemite.ihned.info